Nowa perspektywa finansowa 2014-2020

Szkolenie Nowa Perspektywa Finansowa 2014-2020 dla sektora nauki, badań i rozwoju – jak się przygotować do skutecznego pozyskiwania środków unijnych

Adresaci szkolenia: Szkolenie przeznaczone dla pracowników Uczelni, jednostek naukowych, badawczych, i badawczo-rozwojowych, przedsiębiorstw oraz innych podmiotów zamierzających korzystać z dofinansowania planowanych projektów z funduszy Unii Europejskiej w nowej perspektywie 2014-2020 (EFS, EFRR i FS)

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom szkolenia zasad realizacji projektów unijnych w ramach Nowej Perspektywy Finansowej 2014-2020 – czyli kto, kiedy, na co i ile środków będzie mógł pozyskać. Uczestnicy i uczestniczki nabędą wiedzę, pozwalającą przygotować się do skutecznego aplikowania o środki unijne w ramach przyszłej perspektywy finansowej. Dzięki tej wiedzy będą mogli oszacować swoje szanse na dofinansowanie oraz wybrać te obszary, które mogą być dla nich szczególnie atrakcyjne.

Metody dydaktyczne wykorzystywane w programie

– Prezentacja multimedialna
– Dyskusja

Program szkolenia

1. Nowa perspektywa finansowa 2014-2020 – nowy system i zasady realizacji projektów

• Stan prac nad dokumentami, czyli kiedy ruszy nowa perspektywa?
  • Najważniejsze zmiany jakie niesie Nowa Perspektywa
  • Logika interwencji
  • 11 celów tematycznych – czyli co w Nowej Perspektywie 2014-2020 jest w cenie, na co będą środki i w jakiej wysokości?
  • Programy krajowe i regionalne
  • Propozycje Programów Operacyjnych 2014-2020 – czy tylko POIR i POWER dla sektora nauki i badań?
  • PO Inteligentny Rozwój
  • PO Wiedza, Edukacja, Rozwój
  • PO Polska Cyfrowa
  • PO Infrastruktura i Środowisko
  • PO Polska Wschodnia
  • RPO
  • Jak odnaleźć się w nowych Programach Operacyjnych?
  • Rodzaje projektów

2. System wyboru projektów – projektowane zmiany

• Instytucje zaangażowane we wdrażanie nowej perspektywy
  • Typy Beneficjentów
  • Zasady i kryteria wyboru projektów
  • Wskaźniki produktu i rezultatu najistotniejszym ogniwem układanki

3. Projektowane zmiany w systemie finansowania i realizacji projektów w nowej perspektywie 2014-2012

• Poziom dofinansowania
  • Pomoc publiczna
  • Sposoby finansowania projektów: dotacje, pożyczki, gwarancje
  • Kwalifikowalność wydatków – istotne zmiany
  • Projekty generujące dochód
  • Trwałość projektu – istotne zmiany
  • Uproszczone formy rozliczania wydatków
  • Zaostrzenie kontroli projektów

4. Dyskusja i konsultacje

Data i miejsce szkolenia

30 stycznia 2014 r., Warszawa

Kontakt z organizatorem szkolenia

Centrum Promocji Informatyki sp. z o. o.
faks 22 870 69 95, 22 871 85 56
ul. Międzyborska 50, 04 -041 Warszawa